logotype

Patron przedszkola


"Zadaniem wczesnego wychowania nie jest żadna szkolna nauka, lecz nauka życia. Słowa nauki tu nie wystarczą: dzieci nie słowem, lecz życiem uczyć trzeba, jak żyć mają."

Plan dnia

plan

Twoje dziecko jest pod opieką Aniołów Stróżów. Zobacz co teraz robi w przedszkolu. Nasz ramowy plan dnia uwzględnia indywidualne potrzeby i predyspozycje dzieci.

Spotkanie z podróżnikiem

Dziś w przedszkolu mieliśmy spotkanie z ciekawym człowiekiem - Adamem Wiśniewskim. Jak sam mówi, wychował się na rowerze. Jeszcze jako mały chłopiec wraz z rodzicami i Warszawskim klubem rowerowym UKTR Vagabundus podróżował po Europie środkowej i wschodniej. Kiedy dorastał ruszył na zachód starego kontynentu, by po latach przejechać rowerem Mongolskie stepy, sawanny wschodniej Afryki i Peruwiańskie Andy.

Obecnie powrócił z wyprawy po Nowej Zelandii, Tasmanii i Australii - TransOceania Expedition 2012. W czasie 89 dni pokonał wraz ze swoim zespołem zielone wyspy antypodów, ale też przejechał przez pustynne bezdroża Australijskiego outback-u. Z wyprawy powrócił z nowymi opowieściami, i z nową książką z cyklu Rowerem Pisane.

Adam Wiśniewski to żeglarz, pomysłodawca, założyciel i Prezes Fundacji Ocean Marzeń, wraz z którą organizuje szkołę pod żaglami dla dzieci i młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka. Chcąc dać im szanse poznania innego życia, rozbudzić w nich pasję i zainteresowania, by mogli, tak, jak on w młodości, posmakować prawdziwej przygody, która nie tylko jest wypoczynkiem, ale też uczy odpowiedzialności w życiu.