logotype

Patron przedszkola


"Zadaniem wczesnego wychowania nie jest żadna szkolna nauka, lecz nauka życia. Słowa nauki tu nie wystarczą: dzieci nie słowem, lecz życiem uczyć trzeba, jak żyć mają."

Plan dnia

plan

Twoje dziecko jest pod opieką Aniołów Stróżów. Zobacz co teraz robi w przedszkolu. Nasz ramowy plan dnia uwzględnia indywidualne potrzeby i predyspozycje dzieci.

Rodzinna integracja w Rybakach

W dniach 21-23 września wybraliśmy się wspólnie: rodzice z dziećmi na wyjazd integracyjny do Rybak, ośrodka prowadzonego przez Caritas. To ciekawa miejscowość położona na pograniczu Warmii i Mazur w okolicach Olsztynka. Otoczona lasami i jeziorami. Cześć z nas wybrała się autokarem, a część dojechała swoimi samochodami. Program spotkania był dość napięty, ale każdy mógł wybrać to, co było interesujące dla niego i jego rodziny.

W piątek udało nam, się późnym wieczorem dojechać na miejsce, ale już w sobotę byliśmy na porannej Mszy św. Następnie mieliśmy spotkanie z leśniczym, który opisał nam i dzieciom rodzaje grzybów, jak również opowiedział nam czym jest leśnictwo. W czasie tego spaceru edukacyjnego szaleństwo grzybowe ogarnęło prawie wszystkich. Udało się niektórym z nas nawet znaleźć kołpaka - to grzyb jadalny występujący jedynie na tych terenach.

Popołudniu mieliśmy do wyboru basen z aquaparkiem, wyprawę leśną lub kajakową na jeziorze. Każda rodzina zdecydowała, jaka propozycja była dla niej najlepsza. Wieczorem odbyło się także krótkie spotkanie wychowawcze tylko dla rodziców, czyli coś dla ducha i dla ciała. W trakcie prelekcji ks. Piotr prowadzący ośrodek w Rybakach podkreślił, że chciałaby, aby to miejsce stało się takim Centrum Rodziny. Należy także dodać, że dzieci w tym czasie także miały swoje zajęcia z Siostrami. Tak wiec i jedni i drudzy byli zadowoleni z zajęć wychowawczych.

W niedzielę po porannej liturgii wybraliśmy się wspólnie na dłuższy spacer po okolicznych lasach. Niektórym udało się nawet złowić rybę w pobliskim jeziorze. Zdradzę tylko, że był to okoń.

To był dobry czas dla nas i naszych dzieci, mogliśmy się lepiej poznać, jak również wspólnie odpocząć. Piękna okolica i bogactwo przyrody zachęciły nas do odwiedzenia tego miejsca jeszcze raz. Może wtedy zechcą się wybrać z nami te osoby, które z różnych przyczyn nie mogły pojechać za pierwszym razem.

Agnieszka (mama Łucji)

Wyjazd integracyjny do ośrodka Caritas w Rybakach k/Olsztynka