logotype

Kilka słów o aniołach

Każde dziecko ma swego anioła stróża. Wielu dorosłych opowiada o tym, jak ważne było dla nich w dzieciństwie jego wyobrażenie. To on ich wspierał pośród tego niepewnego świata. Dzieci mają naturalne wyczucie anielskiej rzeczywistości.

Wiara w osobistego anioła stróża jest rozpowszechniona w wielu religiach świata. Kościół chrześcijański wierzy w to, że Pan Bóg przydziela każdemu człowiekowi anioła, który towarzyszy mu na wszystkich jego drogach, począwszy od narodzin aż po śmierć i poza nią - do raju. (cyt. http://kosciol.wiara.pl/)

Polecane strony

Zachęcamy do lektury stron internetowych związanych z przedszkolem i naszym patronem:

Witamy w przedszkolu

Bal karnawałowyPrzedszkole pod wezwaniem Aniołów Stróżów znajduje się w dwupiętrowym budynku przy ul. Nowoursynowskiej 143G, w cichej okolicy niedaleko Skarpy Ursynowskiej. Z naszych okien możemy oglądać kopułę Świątyni Opatrzności Bożej budowanej w sąsiednim Wilanowie.

Przedszkole działa od 2008 roku przy Parafii Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie. Zobacz stronę parafii »

Placówka jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Więcej informacji o Siostrach Służebniczkach »

 

Nasza oferta

Przedszkole Aniołów Stróżów działa w oparciu o program wychowania przedszkolnego według koncepcji pedagogicznej błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Program został zatwierdzony decyzją Ministra Edukacji narodowej z dnia 3 października 2008 roku (nr DPN-5002-19/08).

Register to read more...

Uczymy, bawimy, wychowujemy

Praca z dzieckiem w przedszkolu, zgodnie ze wskazaniami bł. Edmunda Bojanowskiego, to integralne wychowanie dziecka w następujących obszarach wychowawczo – dydaktycznych:

Register to read more...

Nasza misja

JasełkaPrzedszkole Aniołów Stróżów jest niepublicznym przedszkolem katolickim, wychowującym dzieci w duchu wartości chrześcijańskich.

W naszej codziennej pracy z Państwa dziećmi korzystamy z metod i środków wychowawczych zawartych w koncepcji pedagogicznej błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

Register to read more...

Patron przedszkola

Bł. Edmund Bojanowski

Edmund Stanisław Bojanowski urodził się 14 listopada 1814 r. w wiosce Grabonóg (Wielkopolska) w patriotycznej i głęboko wierzącej rodzinie drobnoszlacheckiej. W sanktuarium Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu, niedaleko którego położony jest Grabonóg, do dziś znajduje się wotum za cudowne uzdrowienie czteroletniego Edmunda.

Czas nauki

Młody Edmund wykazywał wielkie zainteresowania humanistyczne i zdolności literackie. Już w pierwszych latach studiów na Uniwersytecie Wrocławskim przetłumaczył i wydał drukiem Pieśni serbskie, poprzedzając je obszernym wstępem o dziejach Serbii, a rok później Manfreda Byrona oraz opublikował kilka wierszy. W tym czasie umarła jego matka (1834 r.), a potem ojciec (1836 r.).

Register to read more...