logotype

Kilka słów o aniołach

Każde dziecko ma swego anioła stróża. Wielu dorosłych opowiada o tym, jak ważne było dla nich w dzieciństwie jego wyobrażenie. To on ich wspierał pośród tego niepewnego świata. Dzieci mają naturalne wyczucie anielskiej rzeczywistości.

Wiara w osobistego anioła stróża jest rozpowszechniona w wielu religiach świata. Kościół chrześcijański wierzy w to, że Pan Bóg przydziela każdemu człowiekowi anioła, który towarzyszy mu na wszystkich jego drogach, począwszy od narodzin aż po śmierć i poza nią - do raju. (cyt. http://kosciol.wiara.pl/)

Polecane strony

Zachęcamy do lektury stron internetowych związanych z przedszkolem i naszym patronem:

Witamy w przedszkolu

Bal karnawałowyPrzedszkole pod wezwaniem Aniołów Stróżów znajduje się w dwupiętrowym budynku przy ul. Nowoursynowskiej 143G, w cichej okolicy niedaleko Skarpy Ursynowskiej. Z naszych okien możemy oglądać kopułę Świątyni Opatrzności Bożej budowanej w sąsiednim Wilanowie.

Przedszkole działa od 2008 roku przy Parafii Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie. Zobacz stronę parafii »

Placówka jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Więcej informacji o Siostrach Służebniczkach »

 

Nasza oferta

Przedszkole Aniołów Stróżów działa w oparciu o program wychowania przedszkolnego według koncepcji pedagogicznej błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Program został zatwierdzony decyzją Ministra Edukacji narodowej z dnia 3 października 2008 roku (nr DPN-5002-19/08).

Do naszego przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Przedszkole posiada przy kaplicy parafialnej plac zabaw zapewniający dzieciom możliwość zabaw na powietrzu. Dzieci mają zapewnione 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb zdrowotnych dziecka. Zobacz ramowy plan dnia »

Oferujemy dzieciom również dodatkowe zajęcia, takie jak:

  • rytmika,
  • taniec (balet),
  • język angielski,
  • język francuski,
  • język hiszpański,
  • gra na bębnach,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • opieka logopedy.

Ponadto w przedszkolu organizujemy comiesięczne audycje muzyczne, spektakle teatralne i edukacyjne. W przedszkolu są także dostępne stałe porady lekarza-logopedy.

Dla rodziców dzieci przedszkolnych odbywają się cykliczne spotkania informacyjne oraz religijno-formacyjne.

Przedszkole Aniołów Stróżów jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: od 7:30 do 16:00, a w sytuacjach wyjątkowych do godziny 17:00.

Grupy przedszkolne

Dzieci w naszym przedszkolu są podzielone na dwie grupy wiekowe odpowiadające ich indywidualnym predyspozycjom, zainteresowaniom i potrzebom emocjonalnym.

Młodsze dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat należą do Grupy I. Promyczki Edmunda, natomiast starsze przedszkolaki w wieku od 4 do 6 lat należą do Grupy II. Kwiatki Matki Bożej.